Nekupujte zajíce v pytli

Většina majitelů kvalitních chat a chalup svou nemovitost zdědila, koupila od člena rodinného kruhu, nebo dobrého známého. Jejich poptávka na veřejném trhu zpravidla neúměrně převyšuje nabídku a dostane-li se nějaká do běžného prodeje, ihned se po ni zapráší. Ne vždy jsou však věci takové, jak na první pohled vypadají a při bližším zkoumání se bez vyjímek nějaká ta vada na objektu objeví, obzvláště, chceme-li si ho pořídit za rozumnou cenu.

Prodejce, kterého nezřídka zastupuje realitní kancelář, má zájem prodat cokoliv za co možno nejvyšší cenu, proto mu nebývá zatěžko okolnosti prodeje maličko vybarvit či poupravit. Nezřídka se důvody jako například „každoroční letní nálety komárů“, „nebo nákladný provoz chalupy“ změní na „finanční tíseň“ nebo „zdravotní potíže“. Před podpisem kupní smlouvy si zjistěte všechny okolnosti prodeje ,ověřte si právní stav nemovitosti a nechejte ji prohlédnout nezávislým odborníkem.

Pozor zvláště na nápadně výhodné koupě. Oprava zchátralé chaty se umí nečekaně finančně i časově prodražit a sny o krásné rekreační nemovitosti mohou zůstat na hony vzdálené realitě.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace